Loading... Prezentacja wybranych prac zrealizowanych w ramach projektu Onkoprzestrzeń Kreatywna 0%
Loading...

Prezentacja wybranych prac zrealizowanych w ramach projektu Onkoprzestrzeń Kreatywna

0 views
 
 
Published 2 months ago

"Onkoprzestrzeń Kreatywna"
skierowana jest do pacjentów i ich bliskich, a także do terapeutów i lekarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wolontariuszy.
• inspirujemy do przyjmowania aktywnej i twórczej postawy pozwalającej na przekierowanie negatywnych emocji związanych z chorobą w pozytywne działania kreatywne w różnych obszarach życia,
• wskazujemy na uzdrawiającą rolę kreatywności i samorozwoju poprzez różne formy zajęciowe (rysunek, malarstwo, rzeźba, choreoterapia, taniec tradycyjny, emisja głosu, fotografia, film, a także warsztaty języka angielskiego).
• promujemy nowe rozumienie zdrowienia i nowe kreatywne postawy wobec choroby, aby słowo „rak” nie kojarzyło się z wyrokiem śmierci i wycofaniem z wszelkiej społecznej i kreatywnej aktywności.
• chcemy budzić świadomość i uczyć, że aktywna postawa wobec życia może nas wspierać w trudnych chwilach, pomagać powrócić do normalnego życia, dawać nadzieję na przyszłość i otwarcie się na świat.
• chcemy dawać wsparcie przywracające nadzieję i chęć życia, które polega na kreowaniu zdrowych myśli i przekonań wspartych twórczością i zabawą, ruchem, relaksem i zaspokojeniem psychicznych, społecznych i duchowych potrzeb pacjenta i jego rodziny - wierzymy, że wyjście naprzeciw lękom, bezradności, poczuciu przygnębienia czy osamotnienia niewątpliwie zmobilizuje układ odpornościowy i wzmocni efekt leczenia medycznego.
Za nami są:
• warsztaty rysunku i malarstwa, rzeźby z gliny oraz warsztaty filmowe i fotograficzne zakończone wystawą zrealizowanych prac.
• warsztaty choreoterapii i tańca tradycyjnego, zakończone potańcówką,  
• warsztaty relaksacyjne i ograniczające stres, trening mindfulness oraz warsztaty emisji głosu  
• kurs języka angielskiego (słownictwo poświęcone zwiedzaniu, podróżom, hobby i zdrowiu)
Przed nami jest:
• plener malarski i warsztaty terapeutyczne z rysunku muzycznego
Relacje filmowe z warsztatów dostępne są:
• na stronach www realizatorów:
http://tworczoscidokumentacja.pl/onkoprzestrzen-kreatywna/
http://onkoprzestrzen.pl
• na YouTube,
https://www.youtube.com/results?sp=mAEB&search_query=onkoprzestrze%C5%84+kreatywna
• na Facebooku
https://www.facebook.com/ONKOprzestrzenKreatywna/
https://www.facebook.com/groups/1469325983199681/
​Film dokumentalny „Onkoprzestrzeń kreatywna”
jest wielopłaszczyznową subiektywną wypowiedzią artystyczną stanowiącą inspirację dla pacjentów do przyjmowania postaw nacechowanych nadzieją i wolą życia, pozytywnego myślenia i aktywnego udziału w procesie zdrowienia. Nadrzędną ideą filmu jest wsparcie osób dotkniętych rakiem, wskazanie skutecznych metod radzenia sobie z chorobą, głównie w zakresie kreatywności i wybranych technik ograniczających stres. Film rozprowadzany przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych trafił do pacjentów, ich rodzin i bliskich, a także do środowiska psychoonkologicznego.
demo projektu:
https://youtu.be/7XoXYxONFaY
"Onkoprzestrzeń Kreatywna"
projekt Marii Poszwińskiej realizowany jest przez Fundację Twórczość i Dokumentacja
(w latach 2018-19 również w partnerstwie z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych)
dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Categories: Digital art, Photography, Sculpting

0 Comments

You cannot currently submit comments because your are not signed in. Sign In or Sign up
Loading...